San Martino

 

 

Mała stolica Alp

 

San Martino di Castrozza - ośrodek narciarski położony na wysokości 1450 m n.p.m., u stóp Pale di San Martino – Dolomiti, wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miejscowość znajduje się na samym końcu doliny Primiero, od wschodu otacza ją imponujące pasmo grupy Pale. Nigdzie indziej w Dolomitach strzeliste skały nie znajdują się tak blisko centrum miasteczka. W San Martino wspaniałą panoramę można podziwiać dosłownie z każdego miejsca.

San Martino to ośrodek stworzony dla rodzin, które lubią spędzać urlop aktywnie, na sportowo i w pięknych okolicznościach przyrody.

Zróżnicowane trasy narciarskie dają gwarancję dobrej zabawy dla narciarzy na wszystkich poziomach zaawansowania – od niebieskich tras z taśmami dla najmłodszych do słynnej Tognola 1, zaliczanej do grona 12 najlepszych tras w całych Dolomitach – ponad 3 km trasa z różnicą wysokości ok. 640 metrów pozwala poczuć się trochę jak zawodowy alpejczyk.

 

San Martino di Castrozza wraz z Passo Rolle, tworzą renomowany ośrodek narciarski, w którym miłośnicy śniegu mogą liczyć na emocje nieporównywalne z niczym innym. Karuzela narciarska Carosello delle Malghe, do której można dotrzeć korzystając z wyciągów w Ces oraz w Tognola, to 60 km doskonale przygotowanych tras, na których dni upływają pod znakiem wspaniałego narciarstwa i wyśmienitej kuchni.

 

W rejonie Colverde, zaledwie parę kroków od centrum, znajduje się dolna stacja gondoli, obsługującej dwa szlaki oświetlane również w nocy.

Dzięki niej, turyści mogą w ciągu kilku minut dotrzeć do płaskowyżu Pale, będącego istnym klejnotem Parku Naturalnego Paneveggio Pale di San Martino.

Ta niewiarygodnie piękna równina, zawieszona na wysokości 2700 metrów n.p.m., jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa alpejskiego oraz wycieczek na rakietach śnieżnych. 

Miejsce przyciąga swym urokiem osoby wrażliwe na urzekające i widowiskowe piękno przyrody.

 

Region San Martino di Castrozza gwarantuje bardzo dobre warunki śniegowe – w razie potrzeby prawie wszystkie trasy mogą być sztucznie naśnieżane, a przeprowadzona niedawno modernizacja infrastruktury wyciągowej pozwala cieszyć się nowoczesnymi, szybkimi wyciągami.

 

 
 

Liczba wyciągów:

Orczyki: 7

Wyciągi krzesełkowe: 15

Gondole: 3

Długość tras:

Łatwe: 14 km

Średnie: 31 km

Trudne: 16 km

Wysokość tras: 1370 – 2654 m n.p.m.

Trasy biegowe: 30 km

 

Oferta noclegowa jest bardzo zróżnicowana – od czterogwiazdkowych hoteli do wygodnych apartamentów.

Każdy znajdzie coś dla siebie!